Dance and Jump testoval prostředek na praní Rapide Down Wash

V čem vyprat beránky z pravé vlny? Prát v ruce nebo v pračce? 

To jsou otázky, které někdy napadly každého, kdo si pořídil podložku pod sedlo, obal na nánosník nebo jiný doplněk z pravého beránku.

Pro náš test jsme vybrali opravdu zanedbaný potah na posedlí v přírodní barvě. A poradit by si s ním měl prací prostředek Down Wash od Rapide, který je určený na výrobky z pravého peří a vlny. Tento prací prostředek nezbavuje vlnu a peří přirozené izolační tukové vrstvy a udržuje je nadýchané.

Pokud budete prát v pračce tak jako my, doporučujeme opravdu šetrný program určený přímo na vlnu nebo ruční praní. Teplota během praní by neměla být vyšší než 30°C. Použili jsme 50ml prostředku Rapide Down Wash. Výhodou je, že uzávěr tohoto balení slouží jako odměrka, takže ji máte vždycky po ruce. Snížili jsme otáčky odstředění na minimum a pustili program jemného praní označený symbolem ruky. Na závěr pracího programu jsme beránka krátce odstředili.

Prát můžete samozřejmě i klasicky v ruce. V tom případě výrobce doporučuje použít 50ml prostředku Down Wash na 25 litrů vody.

Po vyndání z pračky jsme beránka protřepali a sušili dva dny. Doporučuje se beránky sušit pozvolna a držet je mimo zdroj tepla, takže ne na slunci nebo u topení. Vlně vadí prudké výkyvy tepla, má pak sklon plstnatět a to bychom neradi.

Po usušení se beránek vrátil opět do formy, vlna získala větší objem a sytější barvu.

Převzato z:  http://www.danceandjump.cz/novinky/testovali-jsme-down-wash-rapide