GLS CZ – koronavirus info

Vážení zákazníci,
v návaznost na usnesení vlády České republiky jsme nuceni zavést s okamžitou platností až do odvolání následující opatření:

  1. Pozastavení služeb DocumentReturnService (potvrzené dodací listy zpět odesílateli), ShopDeliveryService (přímé doručení balíku do výdejního místa – GLS ParcelShopu) a SignatureOnRollkarteService (podpis příjemce nikoliv do skeneru, ale na papírový předávací protokol). V případě, že jsme již přijali k přepravě balíky s některou z těchto služeb, bude doručení balíku probíhat stejně, jako by služba nebyla objednána.
  2. Uzavření veškerých výdejních míst – GLS ParcelShopů. Balíky, které nyní ve výdejních místech čekají na převzetí příjemcem, budou z výdejních míst zdarma vyzvednuty a stejně jako balíky do těchto výdejních míst adresované budou po individuální dohodě kurýra s příjemcem doručeny na náhradní adresu.
  3. Distanční doručení balíku – bez přímého kontaktu kurýra a příjemce. Protože dobírkové balíky znemožňují bezkontaktní doručení balíků a vystavují náš personál většímu riziku, žádáme Vás touto cestou o zvýšení motivace Vašich zákazníků volit platbu předem. Podle dalšího vývoje situace nemůžeme vyloučit, že budeme nuceni doručování dobírkových balíků pozastavit.
  4. Zrušení úložní doby u B2B balíků. Mnoho firem/prodejen je zavřených a pro doručení nedostupných. Z tohoto důvodu je po prvním neúspěšném doručení balík ihned vrácen odesílateli. Prověřte si před podáním balíku s příjemcem, zda je schopen zásilku na uvedené adrese skutečně přijmout.
    Sledujte, prosím, pravidelně náš web https://gls-group.eu/CZ/cs/informace-pro-zakazniky, kde najdete vždy aktuální informace.
    Děkujeme Vám za pochopení a spolupráci!
    S přáním stálého zdraví Vaše GLS